“Derbi” i mbijetesës në Superligë, Bylis merr një “fitore të artë” në shtëpinë e Apolonisë…

Bylis ka marrë një fitore të artë në transfertë ndaj Apolonisë. Ka mjaftuar një gol i shënuar nga Antoni në minutën e 80-të për t’i dhënë 3 pikë me vlera ballshiotëve.

Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekur, ndërsa në fraksionin e dytë, Bylis u hodh i gjithë në sulm për të gjetur golin dhe Antoni në 80-të nuk gaboi dhe mposhti portierin Harizaj.

Me këtë gol të shënuar u mbyll edhe e gjithë ndeshja. Me këtë 3 pikësh, Bylis parakalon Apoloninë dhe renditet në vendin e 8-të me 15 pikë, ndërsa Apolonia në vendin e 9-të me 13 pikë.

Apolonia-Bylis 0-1