Deputeti shqiptar humb babain, shkruan ne Facebook greqisht..

Babai i Vangjel Dules ka nderruar jete kete te shtune. Lajmin e ben me dije vete deputeti shqiptar ne nje status ne gjuhen greke ne Facebook. “Si ka jetuar me modesti dhe në heshtje, kështu ju la mbretërinë e Krishtit tonë!
Perëndia të jetë pushimi. Udhëtim i mirë babai ynë i dashur!”, shkruan Dule. Pertej ketij rasti te dhimbshem, duke i shprehur ngushellimet me te sinqerta per humbjen e atit, bie ne sy dicka. Fotoja ne profil eshte e njejta me ate qe ne kemi fiksuar ne mediat shqiptare, por emri eshte ndryshe. Si e ka ne pasaporte Vangjel apo Evangelos, Dule apo Doules? A eshte krytar i nje partie shqiptare apo greke? Eshte deputet ne Kuvendin e Shqiperise apo ne parlamentin grek? Nejse, ngushellime per humbjen e babait! /ShkodraWeb/