EMRI – Zbulohet identiteti i 34 vjeçarit që humbi jetën në pritë, një individ i njohur për policinë…

I riu Emiljano Ramazani, 34-vjeç është personi që iu bë pritë pasditen e sotme në Elbasan, ku për pasojë ka ndërruar jetë. Ka qenë një pritë nga një makinë në ecje, me të paktën dy persona brenda, që i kanë marrë jetën.

Mësohet se Ramazani është një emër i njohur nga policia dhe është pràngósur disa here për shpërndarje “malli” në rrugët e Elbasanit.

Elbasan/Informacion paraprak

Në Elbasan, në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i luleve”, në rrethana ende të paqarta është vràré me ármè zjarri shtetasi E. R. 39 vjeç

Autorët dyshohet se janë larguar me shpejtësi në drejtim të aksit rrugor Bradashesh-Paper, në një ullishte i kanë vënë zjàrrin mjetit dhe janë larguar në kodrat përballë Paperit.

Shërbimet e Policisë janë vënë në ndjeke të autorëve, po bëhet rrethimi i zonës nga dyshohet se mund të jenë larguar autorët, si dhe janë ngritur menjëherë pika kontrolli në akset rrugore Elbasan-Rrogozhinë, Elbasan-Tiranë dhe Elbasan-Belsh.

ShkodraWeb Channel

Në ndihmë të Policisë lokale janë nsiur FNSH dhe RENEA, si dhe një grup specialistësh të Departamentit të Policisë Krìmínale.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për fiksimin e çdo prove të mundshme që do çojë në zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

ShkodraWeb Channel

Open

Close