Shkarkohet drejtori i burgut, nuk u kthyen ne qeli dy te burgosur me leje

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve ka shkarkuar nga detyra drejtorin e burgut të sigurisë së lartë të Drenovës në Korçë. Lajmi bëhet i ditur nga burime për Ora News. Shkak mësohet se është bërë largimi i dy të dënuarve me leje nga burgu dhe moskthimi i tyre në qeli. Po kështu mësohet se paralajmërim për pushim nga puna kanë marrë dhe Drejtorët e burgjeve të Peqinit, Durrësit, Lezhës dhe Lushnjes.