Qëndruan më shumë se 90 ditë në hapësirën “Shengen”, riatdhesohen 36 shtetas shqiptarë nga Franca, Holanda e Belgjika…

Ditën e sotme janë ri-atdhesuar në aeroportin Nënë Tereza, 36 shtetas shqiptarë për shkak se shkelën kushtet e lëvizjes së lirë në zonën ‘Shengen’. Ata u deportuan nga Franca, Holanda dhe Belgjika.

Policia e shtetit njofton se që nga 1 janari deri sot janë ri-atdhesuar mbi 2800 shtetas shqiptarë nga vendet e BE-së.

Loading...

Postimet e fundit nga ShkodraWeb

“Nesër do të bllokohen të gjtha akset kombëtare…”, PD thirrje shkodranëve: Bashkohuni, transporti falas…

Partia...

Kryesia e PS-së po shoshit listën e 61 emrave për zgjedhjet e 30 qershorit, priten mjaft surpriza…

Pasditen...

Ish- aleati i PD-së tërhiqet nga zgjedhjet, Bashkimi Demokrat i kërkon KQZ-së çrregjistrimin nga gara e 30 qershorit…

Komisioni...

Close