Panucci kerkon te ktheje lojtarin ne formacionin e Kombetares

Pas ardhjes në krye të Kombëtares Shqiptare të teknikut italian, Christian Panuçi, duket se rikthimi i Taulant Xhakës për llogari të ekipi do ndodhë shumë shpejt.
Disa ditë më parë mediat raportuan se Panuçi ka udhëtuar posaçërisht drejt Baselit, për t’u takuar me mesfushorin e ekipit kombëtar për ta bindur të rikthehet në përfaqësuese.
Marrëdhënia e Taulant Xhakës me teknikun italian De Biasi ishte shumë e ftohtë, gjë që e detyroi të heq dorë nga bashkëpunimi i mëtejshëm më De Biasin.
Krisja e marrëdhënieve mes Xhakës dhe De Biasit i ka patur rrënjët që në “Euro 2016” në Francë, derisa djaloshi nga Kosova u largua duke refuzuar të luaj nën komandat e trajnerit De Biasi.
Por, Taulat Xhaka u raportua nga mediat se nuk është takuar me teknikun e ri, duke refuzuar të shtrengojë duart me Panuçin.
Christaian Panuçi në listën paraprake të grumbullimit të lojtarëve në ndeshjen me Lihteshtajnin nuk e ka futur Xhakën në formacion.

Taulant Xhaka me anë të një postimi në faqen e tij zyrtare ka shkruar mes tjerash se ka pasur një kontakt pozitiv me trajnerin, duke përgënjeshtruar lajmet që e cilësonin këtë  takim tejet të ftohtë dhe aspak konstruktiv./shqiptarja.com/