Flet pas humbjes Eduard Selami, tregon cfare do te beje ne vijim

Kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Eduard Selami pas humbjes së garës përballë Lulzim Bashës, del publikisht për herë të parë në media. Selami, pasi pësoi një disfatë të thellë…

Lulzim Basha fiton me 90% te votave, rezultatet sipas qarqeve

Lulzim Basha është rizgjedhur në krye të Partisë Demokratike, të cilën do ta drejtojë edhe 4 vite të tjera. Në garën përballë rivalit të tij, Eduard Selami Basha fitoi me…

Duket e pabesueshme por Astrit Patozi uron Lulzim Bashen…

Shkruan ne Facebook Astrit Patozi, deputet i PD: URIME LULZIM! Urime Lulzim! Nuk na ke zhgënjyer kurrë. Farsa jote realisht po kapërcen çdo imagjinatë. Unë e parandjeva dhe e paralajmërova…

Zyrtare, ne zgjedhjet per kryetar te PD moren pjese 57% e antaresise

Komisioni i Opreacioneve Elektorale ne PD bën me dije se per zgjedhjen e kryetarit te ri te partise kanë votuar 59.766 anëtarë ose 57% e anëtarësisë së Partsië Demokratike. Sipas…

Topalli tregon se cfare do te beje tani e tutje qe nuk do jete me deputete

E ftuar në emisionin “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa në News24, deputetja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli, ka folur edhe një herë për rrezikun që i kanoset PD-së nëse…

Zgjedhjet PD, pjesemarrja ne Shkoder ne oren 18:00 ishte 28%

Pjesemarrja ne votimin per zgjedhjen e kreut te ri te PD nuk ka qene ne nivele te kenaqeshme. Fenomeni verehet sidomos ne qytetet me te medha te vendit. Shkodra si…

Patozi zgjedhesve demokrate: Me voten tuaj sot jane tallur mizorisht

Shkruan ne Facebook deputeti i PD Astrit Patozi: “Me keqardhje konstatoj që me votën tuaj të sinqertë sot janë tallur mizorisht. Lulzim Basha kryesisht, por ndoshta edhe të tjerë. Natyrisht, që…

Topalli: Edhe Berisha i shqetesuar, vetem Basha nuk ka ndjesi njerezore

Deputetja e PD, Jozefina Topalli, tha se e sheh ish-kryeministrin Sali Berisha të shqetësuar në deklaratën e tij të sotme gjatë votimit për kryesinë e Partisë Demokratike, ku kandidojnë Lulzim…

Zgjedhjet PD, Jemin Gjana pergenjeshtron Selamin: Procesi i rregullt dhe korrekt!

Kreu  i Komisionit Zgjedhor në PD, Jemin Gjana në një dalje publike kur kanë mbetur dhe 1 orë e 30 minuta nga përfundimi i zgjedhjeve brenda partisë, tha se deri…

A po paralajmeron Selami mosnjohjen e rezultatit te zgjedhjeve ne PD?

Në një deklaratë për mediat të bërë rreth 2 orë nga mbyllja e procesit zgjedhor, kandidati për kryetar të PD, Eduard Selami ka akuzuar rivalin e tij Lulzim Basha se…

Eduard Selami denoncon perfshirjen e krereve vendore ne PD ne favor te Bashes

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Eduard Selami ka dalë në një konferencën për mediat nga selia blu. Selami ka denoncuar pjesëmarrjen e kryetarëve të degëve të PD në këtë…

Pervec Bashes e Selamit votohet edhe per…Olldashin

Në zgjedhjet e sotme për kreun e ri të PD-së nuk kanë munguar të papriturat. E tillë është kjo fletë votimi, ku një anëtar i PD-së nuk ka zgjedhur as…