Arrestohet shqiptari 51- vjecar i shpallur ne kerkim, paraqiti dokumente false…

Policia italiane ka vënë në pranga një 51-vjeçar shqiptar, të shpallur në kërkim. Ai qëndronte në Itali me dokumente false, dhe nuk kishte leje qëndrimi. Ndaj shqiptarit, rëndojnë akuzat për shfrytëzim…

Arrestohet ish- kandidati i LSI, dhuroi 40 paga para zgjedhjeve

Arrestohet ish drejtori i Aeroportit të Kukësit Agron Xhafa. Xhafa mbante postin e drejtorit nga janari i 2017 deri në momenti që u vu në listën për deputet në radhët…

Vdes ne aksident 24- vjecari, policia arreston drejtuesin e mjetit Benz

Drejtoria Vendore e Policise Kavaje njofton: Më datë 24.07.2017 shërbimet e policisë Kavajë, arrestuan në flagrancë shtetasin Soren Veshaj, 28 vjeç, banues në Vlorë. Arrestimi i këtij shtetasi u bë…

Arrestohen “skifteret” shqiptare, jane 3 te rinj bashkemoshatare

3 shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane, pasi akuzohen se janë autorë të disa grabitjeve. Ata janë arrestuar në Cologno al Serio, provincë e Bergamos. Gjithçka nisi pas një telefonate…

Shperthen bombula e gazit ne pallat, nuk ka viktima

Drejtoria Vendore e Policise Lushnje njofton: Në datën 24.07.2017, rreth orës 18:45, në lagjen “Gafur Muço” Lushnje, në banesën e shtetasit K.P., 30 vjeç, në katin e fundit të banimit…

I burgosuri thyen lejen. nuk kthehet me ne burg…(emri)

Një i burgosur i burgut te Drenovës, ka thyer lejen shpërblyese dhe nuk është kthyer në vendin e vuajtjes së dënimit. Bëhet fjalë për Denis Radicin, i cili është dënuar…

Arrestohen dy kusherinjte, u kapen me droge dhe ju gjet nje makine e vjedhur

Mëngjesin e sotëm, karabinierët në Treviglio kanë zhvilluar një operacion antidrogë në një apartament në Pontirolo. Janë arrestuar në flagrancë dy të rinj shqiptarë, 21 dhe 22 vjeç, me dokumenta të…

Regjistrohet nje tjeter vetevrasje, 65- vjecari i jep fund jetes me fotoksine

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Tiranës, ku një person i ka dhënë fund jetës duke pirë fotoksinë. Policia bën me dije se 65-vjeçari me iniciale…

Vrasja e 45- vjecarit ne 2015, autoritetet belge kerkojne ndihmen e policise shqiptare per zbardhjen

Autoritetet e drejtësisë në Belgjikë kërkojnë ndihmë nga Prokuroria shqiptare për zbardhjen e një ngjarjeje kriminale të ndodhur në Bruksel, në shtator 2015, ku u vra një 45-vjeçar dhe u…

(+16)Video e rende/ Vajza adoleshente transmeton direkt ne instagram vdekjen e motres

Pamjet që ka ofruar një adoleshente për të gjithë fansat e saj janë për të vënë “duart në kokë”. Obdulia Sanchez, 18-vjeçare ka transmetuar drejtpërdrejt në Instagram aksidentin e përgjakshëm…

Versioni zyrtar i policise per vdekjen e 24- vjecarit ne autostrade

Drejtoria Vendore e Policise Kavaje njofton: Arrestohet në flagrancë shtetasi Soren Veshaj. Më datë 24.07.2017 shërbimet e policisë Kavajë, arrestuan në flagrancë shtetasin Soren Veshaj, 28 vjeç, banues në Vlorë.…

Lajmi i fundit/ Benzi perplaset me Iveco, vdes 24- vjecari

Një 24-vjeçar ka gjetur vdekjen pasi u përfshi në një aksident rrugor të ndodhur në aksin Durrës- Rrogozhinë. XH.Xh me banim në Vlorë, ishte pasagjer në një automjet tip Benz…