MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e sotme, e premte 23 shtator 2022

Moti do të jetë me kthjellime dhe  vranësira përgjate lindjes . Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi 10 -15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 -5 me lartësi vale 1,5 deri në 2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë të ulëta.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore      5/18°C
Zona e ulët         6/25°C
Zona bregdetare  15/25°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari