MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e martë, 5 korrik 2022…

Moti do të jetë me kthjellime në pjesën e parë të ditës, pasdite vranësirat do të marrin zhvillim duke pasuar nga reshje shiu dhe stuhi në zonat malore.

Era do të jetë drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 3  me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.


Temperaturat minimale dhe maksimale: 

Zona malore      18/36°C
Zona e ulët          19/39°C
Zona bregdetare  21/37°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari