MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e martë, 20 shtator 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe  vranësira mesatare në veri ku nuk përjashtohet mundësia e reshjve të pakta . Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 10 -15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,5 deri në 2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore      8/24°C
Zona e ulët         10/28°C
Zona bregdetare  16/27°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari