MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e martë, 16 gusht 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesaatre deri të dendura të pasuara nga reshje shiu në zonat veriperëndimore dhe zoant verilindore. Jugu do të jetë me kthjellime . Era do të jetë drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 8 m/sek në bregdetin e jugut. Valëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 0,5 deri në 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale:


Zona malore 13/29°C
Zona e ulët 15/34°C
Zona bregdetare 19/32°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari