MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e enjte, 22 shtator 2022…

Moti do të jetë me kthjellime dhe kalime të pakta të vranësirave në veri . Era do të jetë me me intesitet me drejtim Veri-Lindje -Perëndim me shpejtësi 10 -20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 -5 me lartësi vale 1,5 deri në 2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore      4/18°C
Zona e ulët         5/25°C
Zona bregdetare  14/24°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari