MOTI – Parashikimi i sinoptikanëve për vendin tonë, për ditën e enjte, 21 prill 2022…

Moti do të jetë me vranësira të dendura dhe reshje të pakta shi në mesditë. Era do të jetë me drejtim Jug-Lindje me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë pa ndryshime.

Temperaturat minimale dhe maksimale: 


Zona malore       4/13°C
Zona e ulët          7/20°C
Zona bregdetare  11/20°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari