MOTI – Keni plane për ditën e sotme, ja si parashikohet moti në vendin tonë për ditën e diel, 28 gusht 2022

Dita e fundit e kësaj jave pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore të paqëndrueshme.

E diela e fundit e gushtit parashikohet me kthjellime dhe vranësira në zhvillim në orët e mesditës.


Në mesditë e pasdite përgjatë relieveve malore të vendit reshje shiu me intensitet të ulët.

Era nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/sek. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.