MOTI – Çfarë parashikojnë sinoptikanët, nëse keni bërë plane për javën që nis…

Parashikimi i mott për ditën e hënë, 6 korrik 2020:

Vendi do të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme por të nxehta.


Moti parashikohet i kthjellët e me zhvillim të vranësirave në mesditë përgjatë relieveve malore. Përgjatë vijës bregdetare në orët e mëngjesit do të kemi prezencë të mjegullës detare.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim deri në 8 m/sek dhe në bregdet deri në 10 m/sek.

Valëzimi në dete i forcës 0-1 ballë.

 ABCOM ║ VODAFONE