MOTI – A favorizohen planet tuaja për ditën e martë 27 tetor 2020, mësoni parashikimin e sinoptikanëve…

Moti për ditën e martë, 27 tetor 2020, do të vijojë me kthjellime dhe vranësira mesatare ku nuk përjashtohet mundësia e reshjeve të izoluara në veriperëndim. Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim (SW) me shpejtësi maksimale 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0-1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në vlerat maksimale.

Temperaturat min dhe max:


Zonat malore 7/19°C

Zonat e ulëta 9/24°C

Zonat bregdetare 13/23°C  /Meteorologe: Rezarta Xhakollari/

© ShkodraWeb.com

ShkodraWeb Channel