MINUTA E FUNDIT – Shqipëria lëkundet nga termeti, ja ku ishte epiqendra dhe sa magnituda e tij…

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në vendin tonë.

Lëkundjet kanë qenë me magnitudë 4.1 të shkallës Rihter, ndërsa epiqendra ka qenë 17 km në veriperendim nga qyteti i Elbasanit, dhe 6 km në perendim- jugperendim nga Librazhdi, 2 km pranë siperfaqes së tokës.


Ndërkohë, deri më tani nuk raportohet për dëme.