LAJM I MIRË/ Binjakët e sapolindur, fitojnë pas 37 ditëve bejetën për jetën…

Pas 37 ditësh të vështira në reanimacion, dy vogëlushët Amir dhe Amar, i’a kanë dalë të fitojnë betejën për jetën. Me këtë foto dhe shënim për kujdesin e bluzave të bardha të maternitetit “Mbretëresha Geraldinë”, edhe ministrja Manastirliu shkruan Rama, “që i ka ndjekur nga afër çdo ditë, po i përcjell sot binjakët në shtëpi, bashkë me mamin dhe babin edhe me çekun e tyre të dyfishtë 1.6 milionë”.

POSTIMI I PLOTE

Pas 37 ditësh të vështira në reanimacion mes frymëmarrjes e ndalimit të frymës, dy ëngjëllushët e vegjël, ?Amir & Amar?, i’a kanë dalë të fitojnë betejën për jetën falë një ndërhyrjeje tejet delikate të mjekëve tanë dhe përkushtimit të gjithë bluzave të bardha ??‍⚕️?‍⚕️ të maternitetit “Mbretëresha Geraldinë”??

Ogerta që i ka ndjekur nga afër çdo ditë, po i përcjell sot binjakët në shtëpi, bashkë me mamin dhe babin? (edhe me çekun e tyre të dyfishtë 1.6 milionë, sepse janë jo vetëm dy, po janë edhe të dytët?)


Për t’u bërë pjesë e grupit të "ShkodraWeb Media" mjafton të klikoni JOIN GROUP dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHKODRAWEB MEDIA ONLINE: https://www.facebook.com/groups/shkodrawebportal