Konfliktohet me fqinjin, terrorizon fshatin duke qelluar me arme

Policia e Mirditës ka vënë në pranga një 30-vjeçar që pas një konflikti me fqinji e ka kanosur dhe ka qëlluar me breshëri automatiku në ajër. Sipas të dhënave zyrtare më 6 gusht, në orët e vona të darkës, është marrë njoftim te Salla e Komandimit Mirditë, se te banesa e shtetasit L.M. 24 vjeç, në fshatin Shtuf, në Kaçinar – Mirditë, një person po qëllon me armë zjarri.
Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet policore, ku kanë filluar hetimet për zbardhjen e ngjarjes e kapjen e autorit.