FOTOLAJM/ Shoferi humb drejtimin e mjetit nga shpejtësia e lartë dhe përfundon në…stadium

Ndodh edhe kështu. Në orën 2 pas mesit të natës, një mjet tip “Range Rover” përfundon…në stadium. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Beratit, ndërsa suket se shkak ka qenë shpejtësia përtej normave të lejuara.

Mësohet se automjeti ka qenë me një shpejtësi mjaft të lartë, teksa ka kaluar nga rrethrrotullimi duke u përplasur me stadiumin. Për fat të mirë, aksidenti nuk ka pasur pasoja në njerëz. Drejtuesi i mjetit ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.


Mëngjesin e sotëm janë shënuar edhe dy aksidente të rëna, një në Burrel ku mbeti i vdekur një 40-vjeçar, si dhe një në Tepelenë, ku një autobus u përplas me një makinë e si pasojë mbetën të plagosur 8 persona.

MUND TË LEXONI EDHE: MINUTA E FUNDIT/ Mëngjesi i sotëm nis me një aksident me pasoja fatale për një shtetas 40 vjeçar…

FOTO/ Mëngjes aksidentesh, autobusi përplaset me makinën- 8 persona përfundojnë në spital