FOTOLAJM – “E mbyllur për deputetët, e hapur kapak për njerëz të maskuar”, Topalli komenton zhvillimet në PD

Ditën e sotme, sërish dera e selisë së PD- së ka qendruar e mbyllur. Fillimisht nuk kanë mundur të hyjnë deputetë të PD- së e më pas as edhe të rinjtë e FRPD- së. Kjo, për të dytën ditë radhazi në selinë qendrore të PD- së në Tiranë.

Ditën e sotme, ish- nënkryetarja e PD- së Jozefina Topalli, ka publikuar një foto, duke e shoqëruar me një koment të shkurtë. “Dera e pd eshte e mbyllur per deputet e Pd , por eshte kapak e hapur per njerez maskuar! Edhe 2 dite …”, shkruan Topalli duke sjellë në vëmendje protestën e 8 janarit para selisë blu.


Më heret, ish- kryeparlamentarja ka evidentuar edhe faktin e nxjerrjes jashtë selisë së PD- së edhe të stafit të gazetës “RD”, pikërisht në ditën e përvjetorit të numrit të parë  të saj.

Postimi i Jozefina Topallit

“Toke e xanun”

Ne diten e 31 vjetorit te lindjes se gazetes “Rilindja Demokratike”, lb ka nxjerr jashte stafin e saj. Blindimi i dyerve, dritareve dhe moslejimi i deputeteve per te hyre ne shtepine e tyre eshte gjeja me e pa imagjinueshme qe ndodhi po sot.

Ne asnje vend te botes nuk ndodh qe karriga e kryetarit te ruhet me brava, shula, drynj apo fortifikim. Cdo shqiptar turperohet kur sheh skena si keta te lulzimit. Njeriu qe i thote vehtes se kam formim perendimor mendon se vota zevendesohet me brave. Ne fakt nuk eshte per te qeshur edhe pse eshte komike.

Perftyroni te huajt qe lexojne per blindim te godines te nje force politike nga Kryetari i shkarkuar nga rreth 4500 delegate; dhe i rikonfirmuar ky shkarkim nga 45 mije anetare te Pd.

Kete akt te pa degjuar sot ne bote , te pashembullt ne historine e njerezimit mund ta ndermarrin vetem te semure mendore; njerez te marre peng ; njerez qe mbrojne pasuri mbi 150 milion euro; njerez gjobevenes apo njerez qe i kane te gjitha keto bashke plus te tjera.

Lul, neser ke mundesi te vendosesh edhe tela me gjemba ne oborr, te hapesh edhe gropa qe armiku te bjere brenda., te marresh edhe shpata per lufte me anetaret e partise, Kryetar i te cileve ke qene.. dhe ne balle te vendosesh nje pllake me shenimin- “Toke e zene”!
Nuk eshte Fiction kjo qe po shohim…Ky eshte luli, edhe per 3 dite.