FOTO – Rikonstruktohet ambulanca në Zogaj të Shkodrës, në sherbim të pushuesve e banorëve të zonës…

Pika turistike e Zogajve në Bashkinë e Shkodrës, nga sot ka një ambulancë në standarte më të mira. Përfundimi i rikonstruksionit të ndërtesës ekzistuese solli në Shkodër ministren e Shendetësisë Ogerta Manastirliu. E shoqëruar nga autoritete vendore dhe të sistemit shendetësor lokal, Manastirliu ka vizituar ambjentet e ambulancës, ndërsa ka përcjellë edhe një publikim në rrjete sociale, të shoqëruar edhe me disa foto.


PUBLIKIMI I OGERTA MANASTIRLIU

🏥🏗Nuk ndalet puna për rindërtimin e infrastrukturës së kujdesit parësor nga veriu në jug ✅

📍Në #Zogaj të Shkodrës, ku qendra shëndetësore e rrënuar i ka lënë vendin një qendre #model për banorët e kësaj zone turistike, gjithnjë e më shumë të frekuentuar nga pushuesit ☀️🌊 🛶

🦠 Situata e epidemisë vijon të mbajë në #alert maksimal sistemin shëndetësor, nga qendrat shëndetësore në spitale, për identifikimin dhe ndjekjen e çdo rasti të dyshimtë me #COVID19.

ShkodraWeb Channel

#RespektoniRregullat

#RuaniShëndetin

Mbështet ShkodraWeb Media

ShkodraWeb Channel