EMRI/ Kthehej nga puna në shtëpi, kush është 26 vjeçari shqiptar që humbi jetën në aksident në Itali…

Identifikohet i riu shqiptar qe humbi jeten ne aksidentin fatal ne Itali. Mediat italiane shkruajne se viktime nga perplasja e forte e dy makinave ka mbetur 26-vjecari shqiptar Jetmir Isufi, nderkohe qe drejtuesi i makines tjeter, nje 21 vjecar ndodhet ne gjendje te rende. Shqiptari ishte ne timonin e makines tip Lancia Ypsilon e cila u perplas me makinen Wolkswagen, që drejtohej nga një 21 vjeçar.

Ne vend nderhyri policia dhe u njoftua ambulanca. I riu shqiptar u transportua ne spital, por nuk mundi te mbijetonte pasi kishte marre dëmtime shume te renda.


Ndersa shoferi tjeter, 21 vjecar, ndodhet ne gjendje kritike per jeten ne spital. Policia ka nisur hetimet per zbardhjen e shkaqeve te aksidentit.

Jetmir Isufi, sic shkruajne mediat italiane, për miqtë e tij ishte thjesht Jet. Ne një moshë shumë e re ai ishte afruar me ambientet e hip- hopit dhe kishte lidhje me te rinj me te cilet ndanin bashke pasionin per muziken.

Prej disa kohësh ai kishte gjetur punë në Arcore dhe ne kohen e aksidentit ishte duke u kthyer nga puna per ne shtepi.

 ABCOM ║ VODAFONE