AKSIDENTI FATAL/ Dy makina përplasen “kokë më kokë” në Itali, humb jetën 26 vjeçari shqiptar…

Nje i ri 26-vjecar, shqiptar, ka humbur jeten ne nje aksident fatal qe ndodhi ne Monza te Italise. Mediat italiane raportojne se dy makina, njera Lancia Ypsilon ku udhëtonte djali shqiptar dhe tjetra Wolksvagen, që drejtohej nga një 21 vjeçar jane perplasur koke me koke.

Ne vend nderhyri policia dhe u njoftua ambulanca. I riu shqiptar u transportua ne spital, por nuk mundi te mbijetonte pasi kishte marre dëmtime shume te renda. Ndersa shoferi tjeter, 21 vjecar, ndodhet ne gjendje kritike per jeten ne spital. Policia ka nisur hetimet per zbardhjen e shkaqeve te aksidentit.


 ABCOM ║ VODAFONE