Emrat/ Te plagosurit jane pronari dhe djali i lokalit ku ndodhi shperthimi ne Velipoje

Dy nga te plagosurit jane pikerisht Besnik Zejnuni 59 vjec, djali i tij Hektor Zejnuni 35 vjec dhe nje infermiere qe ka dhene ndihmen e pare, Vjollca Voci e cila eshte asfiksuar. Dy te plagosurit e pare, pronare te lokalit “Kavaliero” kane mberritur ne Tirane dhe jane nen kujdesin e mjekeve ne QSUT. Nderkohe, drejtori i spitalit rajonal te Shkodres Perparim Cela thote se nuk ka te tjere te plagosur dhe se Spahija eshte ne gjendje te mire, jashte rrezikur per jeten.