E fundit/ Perplasen dy makina “koke me koke” (foto)

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Elbasanit, ku kanë mbetur të plagosur tre persona. Ngjarja ndodhi në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, në dalje të qytetit, pak metra larg rreth rrotullimit. Një automjet me targa greke është përplasur me një automjet tip “Benz”. Përplasja ka qenë e fortë dhe të dy automjetet kanë pësuar dëmtime në pjesën e përparme.
Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur menjëherë policia rrugore e cila ka administruar trafikun në këtë aks rrugor. Ndërsa një ambulancë ka transportuar për në urgjencë të lënduarit të cilët po marrin ndihmën e nevojshme mjekësore./balkanweb/