Arrestohet 38- vjecari, perndiqte vajzen 15 vjet me te re

Një 38-vjeçar ka është arrestuar nga policia e Tiranës pasi akuzohet se ka përndjekur ish-bashkjetuesen e tij.
Sipas policisë, shtetasi me inicialet B.B. në mënyrë sistematike nga muaji maj dhe në vazhdim, ka kanosur, shqetësuar e përndjekur në rrugë e banesë ish bashkëjetuesen.
Shtetasja me inicialet Dh. C., 23 vjeçe, banuese në Tiranë, ka bere kallezim penal ne Komisariat pasi nuk mund te duronte me shantazet dhe shqetesimet qe i sillte burri 15 vjet me i madh. Ajo dhe 38-vjeçari me banim në Tiranë, kishin kohe qe ishin ndare me njeri-tjetrin, por mesa duket ai ka pranuar ndarjen dhe vazhdonte ta perndiqte te rene.
Materialet iu dërguan Prokurorisë së Tiransë për veprime të mëtejshme.