Arrestohen dy te “fortet” e Lezhes

Dy të rinj u arrestuan nga Policia e Lezhës, të dy me precedentë të mëparshëm kriminalë.Gjovalin Kola 25 vjeç u vu në pranga pasi gjatë një kontrolli që policia bëri në një lokal tek Kryqëzimi i Shën Kollit, atij ju gjet një armë zjarri TT pa leje.Gjovalin Kola ishte i shoqëruar në lokal edhe nga Lekë Kola, dhe të dy kanë kundërshtuar me forcë efektivët e policisë për të mos i lejuar që ti kontrollin. /gazetaexpress/