NEWS I ShkodraWeb.com

ShkodraWeb Media – E Verteta të bën të lirë!

VIDEO/ Kush është 23 vjeçari i vënë në pranga nga policia, ishte shpallur në kërkim- iu gjet një pistoletë dhe…

Një 23-vjeçar është vënë në pranga nga policia për shkak se ishte shpallur në kërkim për një p.lagosje me a.rmë zjarri të A. B në vitin 2018. I arrestuari është Albert Gjonpalaj, dhe në momentin e arrestimit i është gjetur me pistoletë me vete e cila ishte mbushur me 5 fishekë.

Arrestimi i tij ka ardhur edhe falë bashkëpunimit të policisë me qytetarët i cili ndodhej në një lokal në rrugën “Teodor Keko”. Nuk është një emër i panjohur për drejtësinë pasi ai rezulton i dënuar më parë për vjedhje me dhunë. Mësohet gjithashtu se Gjonpalaj ishte akuzuar edhe për një grabitje të ndodhur tek hotel Sheratoni, ku u morën 180 mijë dollarë por më pas ishte liruar për mungesë provash.


I arrestuari do të përballet me akuzat për veprat penale ”V.rasja me dashje, e mbetur në tentativë” në bashkëpunim dhe ”Prodhimi dhe mbajtja pa leje e a.rmëve luftarake dhe municionit”.

Copyright © ShkodraWeb Media ׀׀ Të gjitha materialet tona mund të përdoren lirisht nga mediat e tjera por duke përmendur burimin se nga është marrë informacioni.
Për t’u abonuar në kanalin tone në YouTube ShkodraWeb TV mjafton të klikoni: SUBSCRIBE dhe do të informoheni me lajme me video por dhe argëtoheni pa fund me humor të zgjedhur! Për të marrë njoftime për video të reja, ABONOHU tani!