Përsëri një jetë e humbur nga Covid-19 në Shkodër, ja sa shkon numri në total…

Kater paciente kane humbur jeten ne Infektiv, pa mundur te fitojne dot betejen me semundjen e rende.


Lajmin e ka njoftuar sot Ministria e Shendetesie, duke bere me dije se ne 24 oret e fundit 4 qytetare nuk e fituan dot betejen me semundjen, pavaresisht mjekimit.

Jeten ne Infektiv e humben nje 68 vjecar nga Durresi, nje pacient 65 vjecar nga Tirana, nje 63 vjecar nga Elbasani dhe nje 71 vjecare nga Shkodra, me disa semundje bashkeshoqeruese.

Keshtu, Shkodra shenon zyrtarisht jeten e 14- të të humbur nga Covid- 19, nga fillimi i pandemisë.

ShkodraWeb Channel