Pjese e bandes se grabitesve ne Itali, kapet shqiptari teksa hipte ne traget (EMRI)

Një 24-vjeçar shqiptar është arrestuar në kohë nga policia italiane teksa donte të hipte në traget për t’u kthyer në Shqipëri. Sipas “Bari Today”, shqiptari ishte pjesëtar i bandës së…

Video/ Plagosi 10 vete me thike, e qellon per vdekje policia (+16)

Nw videon e treguar mw poshtw tregohet momenti kur policia vret 19-vjeçarin rus Artur Gadzhiev në Surgut të Rusisë Qendrore, pasi sulmoi mbi 10 veta me thikë. Banorët në qytetin Surgut janë…

Grabiten dy turiste te huaj- burre e grua, u merren me dhune 700 euro dhe nje celular

Drejtoria Vendore e Policise Shkoder njofton: Me datë 19.08.2017, jemi njoftuar nga salla operative e Komisariatit Policisë Tropojë, se në orën 08:30 të datës 19.08.2017, janë paraqitur dy shtetas të…

TRAGJIKE/ Dy te moshuar 75 dhe 85 vjec i japin fund jetes duke u varur

Drejtoria Vendore e Policise  Elbasan njofton : “Me datë 17.08.2017 në fshatin Shelcan në banesë, në pemë është gjetur i vetëvarur nga familjarët, shtetasi A.T., 75 vjeç. Nga veprimet e…

Operacioni “Roja e gjelber”, policia sekuestron 38 m3 lende, procedon per prerje te paligjshme te pyjeve

Drejtoria Vendore e Policise Shkoder njofton: Me datë 18.08.2017, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër në bazë të planit të masave, në rrugën e fshatit Mes Shkodër, u kap…

Shefit te Policise se Kufirit i djegin makinen, dy dite me pare e dhunuan fizikisht

Pas dhunës para tre ditësh, mbrëmë shefit të kufirit të stacionit të Triportit, Sadi Ceka i kanë djegur makinën. Makina tip “Skoda” me targa AA 391 HY e Cekës është…

Dasma kthehet ne mort, vdes duke kercyer 40- vjecari

Pak pas mesnate, gëzimi dhe hareja e një dasme në qytetin juglindor të Korçës janë prishur nga një ngjarje e rëndë. Njërit prej dasmorëve, i ka rënë të fikët në…

Versioni zyrtar i policise per aksidentin e ndodhur ne Velipoje

Drejtoria Vendore e Policise Shkoder njofton: Më datë 18.08.2017, ora 18:50, në vendin e quajtur rruga Nr.4 fshati Pulaj plazh Velipojë, jemi njoftuar se ka ndodhur një aksident. Menjëherë kanë…

Vajza fejohet me nje djale 10 vjet me te madh, ai e perdhunon dhe shpallet ne kerkim nga policia

Policia e kryeqytetit ka shpallur në kërkim një 30-vjeçar, i cili është denoncuar për marrëdhënie seksuale me dhunë nga e fejuara e tij. Kallëzimi në ngarkim të tij është bërë…

FOTO/ Aksident ne Velipoje, automjeti perplas motorin, ambulanca vonon 35 minuta te vije

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para pak minutash në Velipojë. Një automjet është përplasur me një motor duke e “hedhur në ajër” drejtuesin e saj. Pamjet tregojnë se një…

Bashkeshorti masakron gruan me mjete te forta, e lenduara lufton per jeten ne spital

Drejtoria Vendore e Policise Lushnje njofton: Në datën 18.08.2017, rreth orës 18:15, në fshatin Plug, shtetasi Tajar K., 55 vjeç, në banesë ka goditur me sende të forta bashkëshorten e…

Dhunohet me sende te forta nga burri, ne gjendje te rende 51-vjecarja

Një 51-vjeçarë ka goditur me sende të forta bashkëshorten e tij. Sipas policisë rreth orës 18:15, në fshatin Plug të Lushnjes, 55 vjeçari Tajar K, ka goditur mesjete të forta…