HOROSKOPI/ Çfarë parashikojnë yjet për ditën e sotme, a do të keni fat…?!

DASHI

Marsi do ju bëjë tepër aktivë sot. Mundohuni të shfrytëzoni në maksimum rastet që do ju paraqiten, sepse në rast të kundërt do të keni luhatje të humorit.


DEMI

Nëse keni ndonjë sekret të fshehur nëpër sirtarë, sot tregohuni të kujdesshëm, sepse mund të zbulohet. Megjithatë sido që të ndodhë, yjet ju këshillojnë të ruani qetësinë.

BINJAKET

Merreni seriozisht një kritikë dhe mundohuni të përmirësoni mënyrat tuaja të punës edhe pse mund t’ju kushtojë kohë dhe lodhje. Kështu dhe rezultatet nuk do të vonojnë të vijnë.

GAFORRJA

Qëndroni të gatshëm për të mbështetur skuadrën tuaj të preferuar. Pak besim në vetvete do të jetë si sheqeri mbi tortë ku do ta bëjnë këtë ditë të paharrueshme.

LUANI

Në punë duhet të tregoheni diplomatikë sot, duke i dhënë dorën edhe atij personi që nuk ka ndërmend t’ju ndihmojë. Mos hezitoni të ofroni ndihmën tuaj në çdo moment. Në familje ruani qetësinë.

VIRGJERESHA

Sot mund t’ju realizohet një ëndërr që e kishit prej kohësh. Familjarët së bashku me miqtë do të mundohen t’ju surprizojnë me mënyrën që kanë zgjedhur për të ta treguar.

PESHORJA

Evitoni debatet që nuk ju çojnë në asnjë vend. Mbaroni punët tuaja dhe mos u merrni me persona që kanë qejf të ngatërrohen me punët e të tjerëve. Vetëm kështu dita mund të kalojë e qetë.

AKREPI

Pas punës, mos qëndroni të mbyllur në shtëpi, por shkoni që të argëtoheni me miqtë. Yjet u premtojnë një mbrëmje të bukur ku do të mund të përjetoni eksperienca të bukura.

SHIGJETARI

Nëse jeni singëll do të keni mundësi të zgjidhni se çfarë ju pëlqen që të bëni në këto ditë. Batutat do të jenë pjesë e ditës.

BRICJAPI

Pak nota romantike duhet t’ia kushtoni partnerit i cili ju ofron vëmendje dhe ëmbëlsi, në raportin tuaj. Dyshimet që keni do të qartësohen, ku pendimi do të bëhet pjesë e ditës.

UJORI

Do të ketë ulje dhe ngritje në marrëdhënien tuaj afektive. Nuk do të jeni më të sigurte për ndjenjat tuaja dhe do të keni nevojë të qëndroni për një periudhë kohe pak larg.

PESHQIT

Forma fizike sot nuk do ju ndihmojë në aktivitet e ditës. Ndoshta është momenti për të pushuar një periudhë kohe. Ruajeni veten nga emocionet që shkaktojnë iluzione.