“Zot më vdis dhe mua o Zot…”, klithma e nënës që humbi djalin 6 vjeçar në aksident në Shengjin: Pse nuk vdiqëm…

Nëna e 6-vjeçarit, Besa Nuzi, ka gjetur forcën nga dhimbja e madhe që i ka kapluar shpirtin dhe i ka dedikuar disa rreshta shumë prekës djalit të saj, që sot nuk jeton më. Me humbjen e të voglit të saj, nëna shkruan se nuk ka më dëshirë të jetojë, teksa ka edhe një lutje për Zotin, që ta marrë edhe atë nga kjo botë.

” O Shpirt, o zemër, o jeta mamit ti, ma vrave shpirtin o zemër, pse ike ngele vetëm o shpirt, pse nuk vdiqëm të gjithë me ty pse, o i bukuri im, a po të mungoj mami ty, si do fle un pa ty………… o Zot më vdis dhe mua o Zot”, ka shkruar ajo, teksa ka publikuar edhe foton e të voglit.

Qytetarët që po pushojnë në Shëngjin e kanë të vështirë të harrojnë atë se çfarë ndodhi një ditë më parë. Në vendin ku i mituri u përplas për vdekje nga një furgon në rrugën e plazhit, vendin e gjakut e kanë zënë lulet e qirinjtë. Report Tv ishte sot me gazetarin Elvis Hila në këtë zonë bregdetare ku vetë pushuesit shprehen se drejtuesit e automjeteve lëvizin me shpejtësi dhe se në këtë rrugë të frekuentuar nga pushuesit mungon sinjalistika.

“Jam banor i kësaj lagjeje, situata është shumë e keqe në këtë rrugë, kalojnë makinat me shumë shpejtësi, s’ka barriera, s’ka vija të bardha, ne kemi fëmijë, unë dje sapo kalova me fëmijët e mi, hyra të dyqani, ndjeva një krismë, jemi shumë të tronditur prej kësaj ngjarjeje, kur kam parë fëmijën e vet nuk di se çfarë të them nëna dhe babai i vet duke ulëritur duke bërtitur, gjendja është tepër e rënduar, s’kam arritur…policia ka dhe nuk e di pse dje nuk kishte polic, dje se di pse nuk ka pasur. Në fund të fundit, faji nuk është i policisë, është faji i Bashkisë, apo i atyre që marrin taksat”, tha një dëshmitar.

“Makina lëvizin shumë shpejt, vetëm një polic është këtu që bën detyrën, këtu bëhet krimi dhe zbutet dënimi, nuk zbatohet ligji. Ka vdekur një fëmijë 6 vjeç, sa ka filluar që të njoh prindërit, shokët e vet, u fut në asfalt. Duhet të merren masa, që të shoferi, te ai që nuk zbaton detyrën, duke mos përjashtuar prindërin që i iku fëmija nga duart”, tha një tjetër.

Për ngjarjen policia arrestoi Shtjefen Prengën 56 vjeç, drejtuesin e furgonit për të cilin po hetohet për të zbardhur plotësisht dinamikën e aksidentit. 6-vjeçari ishte krah familjes së tij me origjinë nga Burreli kur për një moment është shkëputur nga prindërit, duke përfunduar nën rrotat e furgonit.

ShkodraWeb Channel

ShkodraWeb Channel

Open

Close