Zjarr ne masivin pyjor, digjet edhe banesa

Një zjarr masiv ka përfshirë masivin pyjor Malaj-Shebe në Mirditë. Nga flakët janë djegur qindra hektarë pyje me pisha. Nga zjarri është prekur edhe një banesë e braktisur. Zjarrëfiksja dhe ushtria kanë mbërritur në zonë, por është zonë e vështirë për tu ndërhyrë për shkak të terrenit. Në ndihmë u ka ardhur edhe një helikopter nga ajri./SHQIPTARJA.COM/