Zgjedhjet në Tuz të Malit të Zi, deri në orën 10.00 votuan 9.4% e zgjedhësve me të drejtë vote…

9.4% e votuesve të regjistruar votuan në zgjedhjet lokale në Tuzi deri në orën 10.00, njoftoi Komisioni Komunal i Zgjedhjeve (IOK). Këto janë zgjedhjet e para që kur Tuzhi u bë një komunë e pavarur. Votimi  është e hapur në orën shtatë. Pesë lista dhe një koalicion marrin pjesë në zgjedhje, ndërsa e drejta për të votuar është 11,904 qytetarë.

E para në fletë- votim është Partia Demokratike e Socialistëve, e dyta  Partia Socialiste e Popullit, e katërta është Demokratët dhe Social Demokratët. E pesta në fletë-votimi është koalicioni i Forumit Shqiptar, i përbërë nga Alternativa Shqiptare, Aleanca Demokratike dhe Bashkimi Demokratik i Shqiptarëve dhe e fundit partia boshnjake.

Qytetarët e Tuzit do të kenë mundësi të votojnë në 30 vendvotime. Votimet do të mbyllen në ora 20:00.

Loading...

Më shumë artikuj nga ShkodraWeb:

FOTO TË RRALLA/ Ja si e prezantonte shtypi francez në 1913- ën Skenderbeun dhe Donika Kastriotin…

MINUTA E FUNDIT/ Nuk ia del emigranti shqiptar që u aksidentua në punë të hënën në Itali, lë pas dy fëmijë jetimë…

Kalonin njerëz në shkelje të ligjit duke shmangur TIMS-in, vihen në pranga 6 efektivë të policisë…

Close