Vrau nje bisnesmen grek me sopate, kapet pas 14 vitesh shqiptari

Kapet pas 14 vitesh nga policia greke nje 35-vjeçar shqiptar, emri i te cilit nuk behet i ditur, i akuzuar per nje ngjarje te ndodhur ne Tripoli ne vitin 2003 ku shqiptari vrau me sëpate nje biznesmen grek. Pas ngjarjes shqiptari u largua nga Greqia.
Shqiptari, i cilesuar i rrezikshem nga media greke, i kishte arritur t’i shpetonte policise. Kur tentoi te kthehej perseri ne Greqi i erdhi ora per te t paguar, shprehet gazeta greke “Protothema”.
Shqiptari, i cili akuzohet per vrasje dhe per droge , u kap ne Kakavije ne anen greke. Gjate kontrollit te pasaportes u pa qe per 35 vjeçarin kishte urdher arresti nga prokuroria e Delvinaqit i akuzuar per vepren penale “Vrasje me dashje” dhe ” për të ardhura te fituara nga aktiviteti kriminal ” dhe ” Per drige”. Shqiptari 35-vjeçar nga Delvinaqi do te transferohet per gjykim në Tripoli. /panorama/