Vllaznia U-19 niset per Moldavi, ne ndeshjen e pare historike per Champions League

Vllaznia U-19 eshte nisur drejt Moldavise per te nisur aventuren historike ne Champions League. Ekipi eshte percjelle me nje ceremoni mediatike nga mjediset e stadiumit “Loro Borici”. Ka qene kryebashkiakja Voltana Ademi qe ka takuar personalisht ekipin, duke i uruar fat ne kete perfaqesim. Ne fjalen e saj per mediat Ademi ka siguruar per mbeshtetjen ekipin U-19, ndersa ka falenderuar edhe ish- trainerin Elvin Beqiri per punen e bere me ekipin si dhe trainerin aktual. Qytetarja e pare e Shkodres ka thene se kjo pjesemarrje eshte edhe nje mundesi qe Vllaznia e kesaj moshe te njihet nderkombetarisht dhe te krijohen lidhje me ekipe te tjera. Ndersa traineri Luan Zmijani eshte shprehur i kenaqur me vemendjen e treguar ndaj ekpit dhe me pergatitjet per kete pjesemarrje. Ai eshet treguar i matur teksa ka thene do te shkojne per te bere nje perfaqesim dinjitoz, por edhe per te marre rezultate pozitive. Vllaznia U-19 eshte ekipi i pare i kesaj moshe nga Shqiperia qe merr pjese ne Champions League. Me poshte, prononcimet e Voltana Ademit dhe Luan Zmijanit. /ShkodraWeb/

https://www.facebook.com/shkodrawebcom.bd/videos/538681266468171/