Vllaznia “peshkon” në Superligën e Kosovës, vesh kuqeblu mesfushorin e njohur durrësak…

Vllaznia arrin akordin në merkato me futbollistin durrsak, Arbër Çyrbja, i cili këtë sezon ishte pjesë e Gjilanit në Superligën e Kosovës.

Mesfushori 27-vjeçar rikthehet kështu në Kategorinë Superiore, pas eksperiencave me Teutën dhe Kukësin.


Në orët në vijim pritet zyrtarizimi i durrsakut me klubin shkodran.