Vllaznia niset për në Vlorë, Superliga fillon në transfertë me Flamurtarin, synohet vetëm fitorja…

Pavaresisht zhurmes dhe presionit te bere se ekipi nuk do te nisej drejt Vlores nese nuk merrej rroga e premtuar, futbollistet e Vllaznise pasditen e sotme kane lene qytetin e Shkodres dhe jane nisur per transferten e rradhes, ate ndaj Flamurtarit.

Ka qene vete klubi shkodran qe permes faqes zyrtare ka bere te ditur kete gje, duke sqaruar edhe masat e marra ne zbatim te protokollit te duhur per transferta te tilla gjate kesaj periudhe. Ja çfare shkruhet tek faqja e Vllaznise:

“Pak minuta më parë ekipi i Vllaznisë është nisur drejt Vlorës, qytet ku do të luajë pasditen e së mërkurës ndeshjen e rradhës për kampionat ndaj Flamurtarit. Të gjithë futbollistët dhe pjestarët e stafit teknik dhe atij mjekësor, të paisur me maska e doreza janë ngjitur në autobuzin e ekipit i cili ka qenë i paisur edhe me dezinfektuesit e duhur.

Kësisoj Vllaznia duke zbatuar të gjitha rregullat e protokollit të hartuar nga FSHF dhe të miratuar nga Ministria e Shëndetësisë, ka vijuar rrugën drejt Vlorës për t’u bërë gati për takimin e rradhës për kampionat ku padiskutim që do të synojë fitoren”.