Vllaznia “i tregon dhëmbët” Tiranës, e shemb me rezultat tenistik dhe i merr kreun mu në kryeqytet…

Kampionati kombëtar i futbollit të femrave ka zhvilluar të shtunën dhe të dielën ndeshjet e javës së nëntë. Një javë dha sinjale të rëndësishme, duke nisur që nga marrja e kreut nga Vllaznia.

Ka marrë fund këtu kryesimi i Tiranës në kampionat, teksa vajzat bardheblu i lëshojnë tashmë fronin Vllaznisë. Kampionet në fuqi treguan të gjithë forcën e tyre në kryeqytet duke e dominuar totalisht takimin, për ta fituar atë me rezultatin e thellë 0-8.


Një ndeshje pa shumë histori në të cilën Vllaznia bëri çfarë deshi në fushë. Festivalin e golave e hapi Berisha që në start, duke e tundur rrjetën në minutën e 2-të.

Më tej Lufo në të 13-ën i dyfishoi shifrat, e më pas Gjini në të 17-ën realizoi golin e tretë. Më pas kishim shou nga Megi Doçi, e cila në 13 minuta trondit me 3 gola, njëri më i bukur se tjetri. Në të 46-ën, një autogol nga Kotarja e dërgon rezultatin në 0-7, ndërsa në të 48-ën, Lufo kompleton dopietën personale duke vulosur suksesin e vajzave kuqeblu. Vllaznia më pas bën zbritje “marshi” dhe u ul disi ritmin, me rezultatin që nuk ndryshon më.