Vllaznia “dashuri- urrejtje” me brazilianët, largohet zyrtarisht Emerson në ditën kur kthehet Silvio Zhunior…

Kishte mbetur ende ne Shkoder ne pritje te akordit me drejtuesit e klubit dhe diten e sotme eshte zyrtarizuar gjithçka.


Behet fjale per futbollistin brazilian Emerson i cili nuk ishte ne planet e drejtuesve te skuadres per gjysmen e dyte te sezonit dhe tashme bashke me te, plotesohet kuadri i pese largimeve bashke me Uenderson, Ristevski, Pusi e Ruqi.

Nderprerja e kontrates eshte konfirmuar nga vete klubi shkodran permes faqes se tij zyrtare kur shkruan:

“KF Vllaznia bën të ditur se diten e sotme ka ndërprerë kontratën me një tjetër futbollist i cili nuk ka qenë në planet e stafit teknik për gjysmën e dytë të sezonit. Bëhet fjalë për mesfushorin Emerson Brito Dos Santos. Me të është arritur marrëveshja përkatëse e mbylljes së bashkëpunimit.

KF Vllaznia e falenderon futbollistin Emerson për kontributin e dhënë këto muaj për skuadrën tonë dhe i uron suksese në karrierën e tij të mëtejshme”.

Për të afishuar reklamën apo njoftimin tuaj në ShkodraWeb Media mund të kontaktoni duke klikuar ShkodraWeb Media dhe menjëherë do të kontaktoheni nga stafi. ShkodraWeb Media ju mirëpret!