Vllaznia abonohet me fitoren, arrin suksesin e tretë në po kaq miqësore në Austri…

Vllaznia vazhdon përgatitjet në Austri. Këtë të dielë, shkodranët zhvilluan një miqësore ndaj Al Ahli, duke e mundur 1-2.

Skuadra shkodrane shënoi 2 gola të shpejtë. Ishte fillimisht Jonuzi në minutën e 11-të që dërgoi topin në fundin e rrjetës, ndërsa dy minuta më pas Kaina dërgoi ekipin e tij në avantazh të dyfishtë.


Pjesa e dytë do ishte ritmike, me raste sa në njërën portë, në tjetrën. Gjithsesi, nuk pati gola në fraksionin e dytë.

Edhe testet e tjera kanë përfunduar në mënyrën më të mirë të mundshme për gjigandët e Abissnet Superiore, pasi në takimet ndaj Traiskirchen dhe Lafnitz është arritur sukses.

Ekipi i drejtuar nga Mirel Josa ka përpara 2 ndeshje tejet të rëndësishme. Vllaznia do masë forcat me Universitatea Craiova me datat 21 dhe 28 korrik, në kuadër të turit të dytë të Conference League.