VIDEO+EMRAT – Partia Demokratike shpall listën e Këshillit Kombëtar, ja cilët janë fituesit nga Shkodra të garës me 425 kandidatë

Deputetja Albana Vokshi deklaroi se ky ka qenë një proces transparent që i jep fund kryetarokracisë ndërsa shtoi se numërimi i votave është transmetuar Live për hërë të parë në historinë e partive politike në Shqipëri.

“Nisja e Kuvendit Kombëtar të Partisë Demokratike shënoi një ditë historike. Në PD është kthyer besimi te vota e lirë. Delegatët dje ishin të zgjedhur me votën e anëtarësisë së degëve të tyre. PD jo vetëm i votoi në transparencë të plotë por për herë të parë, një parti politike i numëroi votat Live.


Ju keni qenë dëshmitarë që dje në këtë sallë kanë qenë të vendosura tavolinat dhe 5 kamera që transmetonte Live. Ka qenë i transmetuar edhe në rrjeteve sociale derisa ka përfunduar numërimi në orët e para të mëngjesit. Ka qenë një proces jo i lehtë pas fletët ishin me 425 emra ndërsa shumë fletë kishin edhe 140 emra. Mendoni sa e vështirë ka qenë. Ndaj na mori më shumë kohë për të dalë para jush”, deklaroi ajo.

Vokshi theksoi se 30% e këshillit kombëtar përbëhet nga zonja ndërsa shtoi se 50% vijnë nga FRPD dhe LDG.

“30% e këshillit kombëtar duhet të përbëhet nga zonja. Para se të lexoj listën dua të theksoj që pas një analize që kemi bërë rezulton se janë 50% e anëtarësisë të këshillit të ri kombëtar të ardhur nga organizatat partnere të PD, FRPD dhe LDG. Është një arritje. PD sot jo vetëm që është më e fortë dhe më e bashkuar”, u shpreh ajo.

Shkodra përfaqësohet në Këshillin Kombëtar me këto emra, të renditur sipas rendit alfabetik: Arvit Bushati, Imelda Kraja, Irena Shestani, Lorenc Luka, Voltana Ademi.

Lista e anëtarëve të zgjedhur të Këshillit Kombëtar të PD-së:

ADRIANA GJONAJ

ADRIANA KALAJA

AGRON KULIÇAJ

AIDA SHEHU

AKIL KRAJA

ALBINA DEDA

ALDO BUMÇI

ALEKSANDËR BIBERAJ

ALTA AZIZI HALUCA

ANDI DOLLAPI

ANDI MUSTAFAJ

ANDON FRROKAJ

ANISA DERVISHAJ

ANISA KADESHA

ANKELITA ÇELA

ANXHELA MALKO

APOLLON BAÇE

ARBEN BEQIRI

ARBEN IBRO

ARBEN IMAMI

ARBEN MIZA

ARBEN RISTANI

ARBJOLA HALIMI

ARDIAN MUKA

ARDIAN TURKU

ARJAN DEDEJ

ARMEND MUSAJ

ARNOLD KARIQI

ARVIT BUSHATI

AULON KALAJA

AUREL BYLYKBASHI

AVENIR PEKA

BARBARA DODA

BEDRI HOXHA

BESART XHAFERRI

BESNIK ALIAJ

BISLIM AHMETAJ

BLEDI KASMI

BUJAR KAPEXHIU

BUJAR VUKAJ

ÇLIRIM GJATA

DAFINA MUDA

DASHO ALIKO

DAVA MARKU

DENION SHËNGJERGJI

DOREL MEMOÇI

DORIAN TELITI

DRITAN BURGIA

EDITH HARXHI

ELEINA QIRICI

ELGI HYKA

ELIONA GREMI

ELIOR VILA

ELISABETA SKRAPARI

ELTON BANO

ELVIS MALASI

ENDIRE BUSHATI

ENKELEJDA SALLAKU

ENNO BOZDO

ENSA BASHA

ERVIN MINAROLLI

ESMERALDA METKO

ETJON KAPEDANI

FATBARDH KADILLI

FATBARDHA KADIU

FATJON BATHORJA

FERIDE RRAHMANAJ

FIORALBA DIZDARI

FIQIRI ISMAILI

FLORIANA GARO

FLORIN KURMEKAJ

FLORION MIMA

GAZMEND DIBRA

GAZMIR SPAHIA

GENC DEROMEMAJ

GENC POLLO

GENT STRAZIMIRI

GENTIAN MISHOVA

GJERGJ MERO

GJOK VUKSANI

GLAUK OLLDASHI

GRIGELS MUÇOLLARI

IBRAHIM MORINA

ILIR ALIMEHMETI

ILIRJANA KUÇANA

IMANUEL CAUSHAJ

IMELDA KRAJA

INDRIT HOXHA

IRENA SHESTANI

IVI KASO

JAMARBER MALLTEZI

JOLA HYSAJ

JULIAN DEDA

KELTIS KRUJA

KLARA BICI

KLAUS SHAQIRI

KLEVIS BALLIU

KLODIAN LATA

KLODIAN MUCO

KLODIANA CAPJA

LAURA VORPSI

LEDIANA FRATARI

LEDINA ALOLLI

LEDINA MANDIA

LEDIO NURAJ

LISANDER HOXHA

LORENC LUKA

LORIN HOXHA

MAL BERISHA

MALBOR DUKA

MARIGLEND DOCI

MARJANA BRUNGA

MATILDA QYRKU

MEGI BALLIU

MERIGLEN KURTBALAJ

MIMOZA HAJDARMATAJ

MIMOZA REXHVELAJ

MINUSHE LAZAJ

MIRELA TABAKU

MYQEREM TAFAJ

MYSLYM MURRIZI

NADIRE MEÇORAPAJ

NAZLIE LACI

NIKOLIN ÇALI

OSMAN MULA

OSMAN STAFA

PARID TEFERICI

PREL GJONI

QEMAL CEJKU

QEMAL HOXHA

RAJMONDA BULKU

RENIS GJOKA

ROBERT BUDINA

ROLAND KETA

RUBENS SHIMA

RUDINA HAJDARI

SAIMIR MULGECI

SARA BODO

SEVALGON BERISHA

SHAQIR MANJANI

SHEREFEDIN SHEHU

SHKËLQIM HOXHA

SPIRO VASO

SUZANA GUXHOLLI

VALDETE VORPSI

VOLTANA ADEMI

XHERALDO DASHI

XHULJAN GUCE

YLLI ASLLANI

ZYRAFETE KULLA