VIDEO – Vllaznia rigjen fitoren në Superligë, kuqeblutë mundin lehtësisht Kastriotin në “Loro Boriçi”…

Pas tri ndeshjesh pa fitore, Vllaznia rigjen suksesin dhe e bën këtë ndaj Kastriotit në “Loro Boriçi”. Kuqeblutë triumfuan me rezultatin 3-1 në një ndeshje ku morën shumë shpejt kontrollin dhe bënë gjithçka mirë.

Ante Aralica hapi serinë e golave pas një rrëmuje në zonë dhe më pas ishte sulmuesi vlonjat Ardit Hoxhaj, që i rikthyer si titullar, shënoi dy herë në portën e krutanëve, duke vulosur suksesin e kuqebluve.

Goli i Ajazit shërbeu vetëm për statistikë personale për sulmuesin, pasi Kastrioti mbetet në vendin e fundit me 5 pikë, ndërsa shkodranët ngjiten në vendin e tretë me 13 pikë.

Vllaznia-Kastrioti 3-1 Aralica 11′, Hoxhaj 18′, 56′ / Ajazi 76′


Open

Close