VIDEO – Vllaznia më pranë Europës së futbollit, fitore zemre në sekondat e fundit ndaj Kukësit në “Loro Boriçi”

Vllaznia ka fituar në mënyrë dramatike me një gol në minutën e 95-të sfidën direkte për Europën ndaj Kukësit, duke kapërcyer skuadrën e Diego Longos në renditje dhe duke qenë tashëm e pozicionuar e treta.

43’ GOOOL VLLAZNIA! Harkim perfekt nga e djathta i Gurishtës, Da Silva me kokë nuk e ka të vështirë të çojë sferën në rrjetë.


80’ GOOOL KUKËSI! Shënon Bruno Lulaj pas një goditje dënimi të Sh. Taipit e cila nuk kontrollohet nga Zogoviç.

90’+5’ GOOOL VLLAZNIA! E pabesueshme ajo që ndodh në Shkodër! Çoba, i sapofutur në fushën e lojës, shfaqet para portës dhe dërgon sferën në rrjetë për avantazhin e shkodranëve.

VLLAZNIA-KUKËSI 2-1
42′ Da Silva, 90’+5′ Çoba / 80′ Lulaj