VIDEO/ Turqia shtang Francën dhe merr vendin e parë, Italia 3 gola Greqisë- fiton dhe Gjermania, ja golat…

U zhvilluan ditën e sotme, disa prej ndeshjeve në grupe të vlefshme për EURO 2020. Italia fitoi pastër në fushën e Greqisë, me shifrat 0-3. “Axurrët” vendosën diktatin në që në pjesën e parë, me të tre golat të realizuar, nga Barela, Insinje dhe Bonuçi. Pas tre takimeve, ekipi i Mançinit kryeson bindshëm grupin J, me 9 pikë, 11 gola të shënuar dhe asnjë të pësuar.

Gjermania fitoi me shifrat e pastra 0-2 në fushën e Bjellorusisë. Sfida ishte e dominuar nga “pancerat”, ndërsa autorët e golave ishin Sane dhe Rojs, nga një për secilën pjesë. Kjo ishte ndeshja e dytë për Gjermaninë, që numëron 6 pikë të plota.


Surpriza e mbrëmjes ishte Turqia, e cila mundi 2-0 Francën. Gjithçka u vendos në pjesën e parë, ku në minutën e 30-të ishte Ajhan që zhbllokoi shifrat, ndërsa 10 minuta më vonë, Under dyfishoi pas një gafe në mbrojtjen e “gjelave”, duke i dhënë kështu një trium historik turqve. Në grupin e Shqipërisë, tashmë Turqia merr vendin e parë, me 9 pikë të plota pas 3 ndeshejve, ndërsa Franca e dyta.

Më herët gjatë pasdites, fitore kishin arritur dhe Rusia, Hungaria apo edhe Kroacia. Më poshtë, golat e Gjermanisë, Italisë dhe Turqisë.

Copyright © ShkodraWeb Media

ShkodraWeb Media

ShkodraWeb Media