VIDEO/ Tom Doshi ngjitet ne Vermosh, akuzon kryebashkiakun dhe deputetin per kullen e Prek Calit

Deputeti i Qarkut Shkoder Tom Doshi eshte ngjitur diten e sotme ne Vermosh, per te pare nga afer ate cfare ka mbetur nga kulla e Prek Calit qe u shemb nga IVMT e Bashkise Malesi e Madhe nje dite me pare. Doshi eshte takuar me banore te zones, ndersa per mediat qe e kane shoqeruar, ka dhene edhe nje prononcim. Ai ka fajesuar kryebashkiakun dhe deputetin qe ju e keni votuar, u eshte drejtuar Doshi banoreve. Po ashtu, ai ka premtuar ngritjen e kulles dhe gjetjen e eshtrave te Prek Calit, te cilat do te prehen ne nje varr monumental ne afersi te kulles se tij. Ne vijim, intervista e plote. /ShkodraWeb/