VIDEO – Tirana turpëron me “poker” Kukësin dhe merr arratinë në krye të Superligës…

Tirana i ka dhënë një leksion futbolli Kukësit në një ndeshje të çmendur në “Air Albania” të mbyllur me shifrat 4-0 për bardheblutë që kanë hedhur një hap shumë të rëndësishëm në rrugën drejt titullit kampion.

Sfida ka qene spektakolare, me skuadrat që kanë dhuruar një duel të ndezur në pjesën e parë ku të dy ekipet kanë krijuar raste duke bërë që situatat të zhvendoseshin nga një portë, në tjetrën.


TIRANA-KUKËSI 4-0

Seferi 38′, 90’+1′, Xhixha 44′, 64′