VIDEO/ Skandali, shikoni se si administratori i Kastriotit i jep një shpullë “të mirë” gjyqtarit të ndeshjes…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në ndeshjen e Kategorisë së Parë, mes Kastriotit dhe Egnatias, e luajtur këtë fundjavë. Në një video të filmuar nga tribuna, dallohet që administratori i Kastriotit, Gazmend Vogli, ka goditur me shpullë gjyqtarin e katërt Zhuli. I pranishëm aty afër është edhe një polic, i cili nuk ka ndërhyrë. Futbolli shqiptar na ka mësuar me të tilla dhe nuk ka vonuar të na japë një tjetër ngjarje të rëndë.


Skeda e ndeshjes:

KASTRIOTI 3-2 EGNATIA

GOLAT: Ajazi 52′, Marku 71′, Karakaçi 90′ (p) / Gjoka 82′, Doksani 87′

KASTRIOTI: Selaci, Neziri, Selamani, Çela (F.Daci 55′), Rami, Mehmeti, Bardhi, Basha, Sefgjini, Marku (Karakaçi 76′), Ajazi (K.Daci 60′) Trajner: R.Ndreu

EGNATIA: Hasanbelli, Marcos, Vogli, Doksani, Allmuca (Da Costa 60′), Bilali, Troka (Gustavo 81′), Duka (Gjoka 73′), Dimo, Lajthia, Jaupaj. Trajner: N.Kashami

GJYQTARË: B.Kaimi, M.Llukmani, E.Shehu, E.Zhuli

VËZHGUES: Lorenc Jemini

DELEGAT: Millan Baçi

K.VERDHË: Çela 15′, Sefgjini 21′ / De Olivera 11′, Dimo 85

K.KUQ: Bilali 15′

Për të afishuar reklamën apo njoftimin tuaj në ShkodraWeb Media mund të kontaktoni duke klikuar ShkodraWeb Media dhe menjëherë do të kontaktoheni nga stafi. ShkodraWeb Media ju mirëpret!